sobota, 1 listopada 2014

BIURKO VS MAŁO MIEJSCA


Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kilka moich propozycji mebli i dodatków, które pomogą nam urządzić domowe biuro na bardzo ograniczonej powierzchni. Zapewniam, że małe powierzchnie również mogą być urządzone w ciekawy sposób. Wśród moich propozycji znajdziecie zarówno rozwiązania ekonomiczne i te dla osób, które mogą wydać nieco więcej.

Za chwilę udowodnię Wam, że małe biurka również mogą być tak zaprojektowane, aby nie ograniczać możliwości korzystania z niego. Półki i szuflady - tego potrzebujemy zawsze:)
Dla mnie biurko powinno mieć przynajmniej jedną szufladę. Wiadomo, że kiedy urządzamy bardzo małą przestrzeń to nie możemy zaszaleć z ich ilością. Biurko Ikea (1), które kosztuje zaledwie 129,00 zł wydaje się być idealną propozycja dla wszystkich tych, którzy nie mają ochoty wydawać dużo pieniędzy. Poza tym, że jest ładne to jest również funkcjonalne.

Doskonale sprawdzi się również opcja "nadstawki", która pomieści spinacze, karteczki i wszystko to co jest nam potrzebne. Biurka z nadstawkami kosztują już nieco więcej, bo 1749 zł (2) do kupienia w HOMEBOOK.PL i 1190 zł (7) do kupienia w LIV-ART.PL. Taki mebel z całą pewnością oprócz walorów użytkowych posiada również walory estetyczne i cieszy oko.

Jeśli chodzi o krzesła to musimy pamiętać, że muszą się one wsuwać pod biurko i być wygodne. Ja preferuję te z miękkimi siedziskami. Bardzo interesujące propozycje znalazłam w Ikea (4) 259 zł oraz (5) również 259 zł. Urzekło mnie również krzesło (6), które można kupić w ANOTHERDESIGN.PL za 899 zł. Dobrym rozwiązaniem jest również krzesło przezroczyste (3). Jest, ale jakby go nie było. Te znalazłam w IPNOTICSTORE.PL, ale jego ceny niestety nie znam.

Kiedy mamy już biurko i odpowiednie krzesło przydałaby nam się jeszcze jakaś lampa i kilka innych dodatków. 
Jeśli chodzi o lampy to jestem zwolennikiem tych na wysięgnikach. Możemy swobodnie regulować sobie wysokość i kąt padania światła co w znaczącym stopniu poprawia nasz komfort pracy. Mnie spodobało się kilka modeli. Na pierwszym miejscu lampa (1), która w doskonały sposób łączy w sobie klasykę i nowoczesność. Można ją kupić w sklepie internetowym AMANDUS.PL za 2095 zł. Cena wysoka, ale spokojnie. Znalazłam też coś w o wiele bardziej przystępnej cenie. Mowa o lamie z Ikea (2), która jest dość popularnym modelem nie tylko na bardzo dobrą cenę, ale i niezwykle interesujący wygląd. Możecie ją nabyć za zaledwie 59,90 zł. Gdyby jednak żadna z powyższych propozycji nie przypadła Wam do gustu to zostaje nam jeszcze model Einstein (3) do kupienia w LAMPYILAMPKI.PL za kwotę 286,34 zł. 

Jeśli chodzi o pozostałe dodatki to nie poszalałam zbytnio, bo planuję kolejny post tylko o wystroju biurka gdzie zamierzam skupić się jedynie na tych przedmiotach. To co dzisiaj zaproponuję to niezwykle przydatne pudełka (5) na wszelkiego rodzaju przedmioty, które nie są na tyle dekoracyjne, aby eksponować je na blacie biurka czy też nie używamy ich na tyle często, aby musiały się na nim znajdować. Te akurat możecie nabyć w Ikea za jedyne 14,99 zł za dwie sztuki. 

I ostatnim biurkowym must have jest pojemnik na długopisy. Zwykle nie bywają one zbyt dekoracyjne, ale ten, który widzicie na zdjęciu (4) jest nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo dekoracyjny. Kosztuje 164 zł i możecie go zamówić na PLONERES.PL

Do zobaczenia wkrótce:)


Pozdrawiam

Kasia2 komentarze:

Dziękuję serdecznie za wszystkie pozostawione komentarze i zapraszam do kolejnych odwiedzin:)